10 Mart 2017 Cuma

Merhabalar...
İş yoğunluğum nedeniyle uzun süredir bloga post giremedim. Bu arada cemre düştü, bahar geldi, güneş kendini göstermeye başladı. Bizler de doğal olarak terletmeyecek, akmayacak, güneşte cildimize zarar veremeyecek hafif mi hafif fondöten arayışına girdik :) 

Ben bu ilkbahar/yaz döneminin en kendim için favorisini buldum; işte karşınızda benim bu sene yaz makyajı starım Jane Iredale likit fondöten!


jane iredale mineral fondöten yorum


Peki neden mineral makyaj ?  Çünkü; makyaj yapalım ama belli olmasın, içinde zararlı maddeler bulunmasın hatta bazen de bakım yapsın diyorsanız bu ürünler sizin için biçilmiş kaftandır!
Hadi beraber benim son zamanlarda gözdem olan Jane İredale mineral fondöteni inceleyelim.

Jane iredale liquid minerals fondöten içerisinde antioksidan likit mineraller dışında, coenzim Q10, C vitamini, K vitamini, Aleo vera, Söğüt kabuğu özü ve lavanta suyu içeren lipozom barındırarak cilde destek veriyor.


jane iredale liquid minerals foundation bisque


Alışageldiğimiz fondötenlerden farklı görünüyor; aleo vera ve bitkisel içerikli jelin içerisinde küçük fondöten topçukları var. Pompalı şişesinden sıkıp uygularken normal bir fondötenden farksız hale geliyor. Bendeki rengi bisque, açık tenime oldukça uyum sağlıyor.


jane iredale liquid minerals foundation swatches


Ciltte kesinlikle fondöten varmış hissi yok. Görüntüsü de öyle ciltle harika bütünleşiyor. Kapatıcılığı azdan ortaya doğru, Eğer cildinizde çok sorun yoksa hafif bir renk eşitliği istiyorsanız yeterli geliyor.
Fakat isterseniz ikinci katı da uygulayabilirsiniz ikinci katta da kesinlikle katman katman bir görüntü vermiyor.

Bende hiç bir şekilde akneye neden olmadı, pullanma yapmadı.

Kalıcılığı fena değil ve asla akma ya da çizgilere dolma sorunu yaşamıyorum. Benim için bu fondöten ikinci bir ten gibi. 

İçeriğinin temizliğiyle, konforuyla, duruşuyla yaza tamamen uygun fakat her mevsim için tercih edilesi. Ben çooook sevdim jane iredale likit mineral fondöteni!

Bu arada en ideal sonucu ben elle uygulamada aldım.

Fiyatı 125 TL civarı fakat zaman zaman indirimlere denk gelmek mümkün!

Sevgilerle... 
Hoşçakalın...


0 yorum:

Yorum Gönder