4 Kasım 2016 Cuma

Merhabalar J
Bu gün yine güzel mi güzel bir fondöten tavsiyesi ile sizlerleyim. Daha önce de bahsettiğim gibi fondöten benim için önemli. İyi bir makyaj iyi bir zemin…
Flormar’da mağaza turu yaparken dikkatimi çekti Lifting fondöten; şöyle bir bileğime denedim yapısı falan çok güzel, nasıl heyecanlandım aradığım fondöten olabilir mi acaba diye!
Flormar bizlere bu ürünle şunları vadediyor:

Nemlendirme özelliği yüksek olan içerikler ile formüle edilmiş bu zengin yapılı fondöten, cilde daimi bakım sağlar ve kusursuz bir kapatıcılık sunar. Gün boyunca cilde daha pürüzsüz bir görünüm kazandırırken, cildin daha sıkı görünmesini sağlar ve elastikiyeti destekler. İçerdiği SPF 20 ile güneşin zararlarına karşı korur.

Peki benim gözlemlerim neler?
-          Nemlendirme özelliği bence tam kararında ne yüzde pul pul oluyor ne de sürünce pasparlak bir görüntü emin olduğum şey şu ki mat değil bu fondöten ama glow da değil saten bitişli demek daha doğru.
-          Ben renkli kozmetik ürünlerinin bakım yaptığı iddiasına hiçbir markada inanmıyorum ama zarar vermese yeter. Bende sivilce, akne gibi bir sorun olmadı yani; koşun koşunnn!!! Sivilce yapmayan fondöten tavsiyesi var burada. 
-          Ambalajı oldukça değişik ve kullanışlı tüp formda ama pompalı.
-          Kapatıcılığı azdan ortaya doğru ama yüzde kesinlikle ağırlık yapmıyor günlük kullanıma uygun bence ve kapatıcılığı tatmin edici.
-  Fondötenin yoğun bir parfüm kokusu var koku hassasiyeti olanlar bir denesin bence ama benim hoşuma gitti.
-          Kalıcılığı kesinlikle iyi ben sabah sürüp evden çıktım 6 saat sonra olduğu gibi yerindeydi ama azıcık birazcık parlama yapıyor t bölgesi hani pudrayla baş edilir tarzdan.
-          SPF 20 olması oldukça iyi güneş koruması benim için oldukça önemli bir etken. Hatta yaz aylarımda renkli kozmetikte ne kadar faktör olursa olsun alttan mutlaka bir güneş kremi ile desteklemek şart bence.
Yapısı böyle...
-          Benim için fondötenin oksitlenme yapıp birkaç saatte koyulaşmaması çok önemli. Oksitlenmeyen fondöten buldum sonunda !
Genel olarak çok sevdim ben Flormar Lifting Fondöteni… Bana daha çok hitap edenini bulana kadar benim favorim bu. Flormar bu ürünle bir kez daha ön yargımı yendi geçti. Elimdeki kapatıcı biter bitmez aynı seriden olan Lifting concealerı deneyeceğim.
Fiyatı şu an :36,90 TL fakat Flormar zaman zaman göz alıcı indirimler yapıyor.
Türk menşeli kozmetik markaları son zamanlarda çok güzel işler çıkarıyorlar ve ben mutlu oluyorum.

Sizin de bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi ya da tavsiyelerinizi yorumlarda görmek beni mulu edecektir...1 yorum: