10 Ekim 2016 Pazartesi

Merhabalar...

Son zamanlarda glow bitişi aydınlık makyajlar oldukça moda. Kontürleme olayını söylemeye gerek bile yok !

Tabi ki ben de bayılıyorum bu boyutlu makyajlara ve ışıl ışıl cilde... Dolayısıyla aydınlatıcı arayışı içerisine girdim. İlk aydınlatıcım Mac MSF Lightscapade oldu. Ona ilerleyen zamanlarda değineceğim elbet fakat günlük makyajımda Luna bana daha pratik geldi.


mac cream color base luna, mac cream color base luna vs pearl


Öncelikle cream color base olayından bahsedelim; Mac ccb serisi ruj ya da allık gibi tek bölgeler için değildir yani rengine ve zevkinize göre ccbleri ister dudağa, ister yana ya da göze kullanmak size kalmış oluyor. Tabi her yöne kullanamayacak olduğumuz ürünleri Mac kutu üzerinden ve online sitesinden bildiriyor.

  Ccb için bakalım Mac ne demiş:


Cream Colur Base krem aydınlatıcı hem makyajsız cilde, hem de fondöten, nemlendirici ya da pudra üzerine kullanılabilir. Bir fırça, sünger ya da parmaklarınızla uygulayın. Uygulama yöntemine göre renk yoğunluğu hafif şeffaf görüntüsünden yüksek dramatik bir görünüme kadar değişim gösterebilir. Kokusuzdur. (Belirtilen renklerin dudak bölgesinde kullanılması önerilmez: Fawntastic and Black. Belirtilen renklerin göz bölgesinde kullanılması önerilmez : Fabulush ve Improper Copper)

3.2 g

Şimdi benim deneyimlerimden söz edelim...
Bendeki renk Luna...


mac cream color base nasıl kullanılır


Mac Luna aydınlatıcı evet fakat kesinlikle sim içermiyor. İnci parlaklığı resmen...
Elmacık üstlerime, dudak üstüne, göz pınarın ve kaş altlarıma fondöten üzerinden uygulayıp transparan pudra ile geçiyorum. Asla kararında uygularsanjz disko topuna dönmeyeceksiniz zaten yapsı oldukça yoğun kolay kolay ürünü boca edemiyorsunuz.

Kesinlikle pudra üzerinden uygulamaya uygun değil pütür pütür bir görüntü oluyor.
Sağladığı aydınlık günlük makyaj için ideal,sağlıklı bir görüntü veriyor...


mac luna swatch


Ben ürünü fırça ile kullanamadım parmakların ısısıyla almak ve yine bu şekilde uygulamak daha doğal bir sonuç oluşturuyor.

Ürünü kullanmadan önce ellerimi kesinlikle yıkıyorum zira ambajlama ve kullanma nedeniyle çokta hijyenik olmuyor bu ürünün bendeki tek ve en büyük eksisi oldu. Üzeri elle kullanıldığından ve yapısından dolayı hemen kirleniyor bu sinir bozucu oluyor
.
3.2 gr ve ambalajı nedeniyle çantada taşımak için ideal ve küçük. Fakat küçük görünmesine aldanmayın ürün oldukça bereketli günlük düzenli olarak 3 aydır kullanmama rağmen ancak yarıladım.

Ürünü genel olarak sevdim ama bittiğinde yenisini alır miyim kararsızm  sanki pudra aydınlatıcılar daha benlik... Bu arada merak edenler için şu anda online sitesinde fiyatı 80 tl.
Kullananlar, sizin yorumlarınız nasıl ?

0 yorum:

Yorum Gönder