17 Ekim 2016 Pazartesi

Merhaba...

Fondöten ve cilt makyajı konusunda oldukça hassasım. Önceliğim tabi ki sivilce yapmayan fondöten çünkü akneye meyilli bir cildim var. Ondan sonra en önemli şey de prüzsüz bir görünüm... Hangimiz mermer gibi bir cilt istemeyiz ki.

Geçtiğimiz bayram indiriminde Gratisten almıştım infallible fondoteni. Fondötenim bitmişti ve arayistaydım danışman arkadaş şiddetle tavsiye edince bir şans vermek istedim.
Bendeki rengi 145 Beige Rose, ışıklardan mı bilinmez mağazada cildimle uyumlu duran bu rengin gün ışığında bana oldukça koyu geldiğini farkettim ve böylece basladı buruk hikâyemiz...
Ürünün yapısı ne çok koyu ne de çok akışkan, ablajı oldukça şık ve kullanışlı. Pompalı olan bu ürünü kontrollü almak mümkün.

Kapatıcılığı orta.
Ciltte maske gibi durmaması da oldukça güzel.


Sürdükten sonra bir kaç dakika içinde sabitleniyor. Karma olan cildimde çizgilere dolma ya da maske etkisi yapmasa da kuru ciltlerin anlaşacağı cinsten değil bu fondöten.

Bende akne, sivilcelenme sorunları yapmadı.

Yapısı oldukça ince asla ağırlık yapmıyor.
Rahatsız edici bir kokusu da yok yani genel olarak ürün iyi ah rengi de koyu gelmeseydi idare ederdik belki.
İdare ederdik diyorum zaten rengi koyu gelen bu ürün oksitlenme şiddeti ile  beni kaybetti.

Yok arkadaş! Baz kullansam da ne yapsam da oksitleniyor hem de öyle bir kaç ton değil yani baya bir renk değiştiriyor. Belki tenim koyu renk olsa bir kaç ton açık alarak dengeler be kalıcılığı için yine de kullanırdım ama oluru olacağı yok yani. Zaten hiç hoşlanmıyorum oksitlenip sürdükten sonra koyulaşan fondötenleri ama bu sefer loreal infallible fondöten cidden haddini aştı bu konuda ☺

Bir daha alır mıyım hiç sanmıyorum. Ama söyle kusursuz duran, oksitlenmeyen, kalıcı cici bir 
fondöten de bulamadım, tavsiyesi olan varsa yorum olarak belirterek beni mutlu etsin lütfen! İyi günler...

0 yorum:

Yorum Gönder